1

Soka Gakkai on kogukonnapõhine organisatsioon, mis toetab budistlikku traditsiooni, mis sai alguse Shakyamuni (Siddhārtha Gautama) poolt ja arenes edasi, kuna seda pärandasid Nagarjuna ja Vasubandhu Indias, Zhiyi (Suur Õpetaja Tiantai) ja Miaole Hiinas ning Dengyo ja Nichiren Jaapanis.

Soka Gakkai poolt omaks võetud konkreetne budistlik traditsioon põhineb Mahajaana pühakirjadel ja eriti Lootose Sutral. Soka Gakkai tegeleb ühiskonnas usupraktikatega ja tegevusega, mis vastavad Lootose Sutra kaastundlikule vaimule tänapäeva maailmas.

Shakyamuni

Budismi rajaja Shakyamuni sündis umbes 2500 aastat tagasi praeguse Nepali territooriumil asuva piirkonna kuningliku perekonna peres. Shakyamuni täheldas vananemise, haiguse ja surma kannatusi ning kuigi ta ise oli tollal noor ja terve, tajus ta, et need on inimelu vältimatud aspektid. Ta loobus ilmalikust elust ja asus otsima tõelist filosoofiat, mis selgitaks elu mõtet kõigile inimestele.

Shakyamuni uuris nii traditsioonilisi õpetusi kui ka oma aja uusi õpetusi, kuid ei olnud rahul. Ta praktiseeris meditatsiooni ja mõtiskles sügavalt kannatuste algpõhjuse ja nende ületamise viisi üle. Selle kaudu ärkas ta igavest ja universaalset seadust, mis läbib universumit ja iga inimese elu. See seadus (Dharma), millele Shakyamuni ärkas, on budismi põhiolemus.

Shakyamuni mõistis, et inimesed kannatavad teadmatusest oma elu väärikuse suhtes ja enesekesksusest, mis tuleneb kiindumusest tabamatute soovide ja hävitava egoismi vastu. Ta õpetas, et universaalsele Seadusele ärkamise kaudu saab end vabastada vähemast minast ja manifesteerida oma puhast elu seisundit. Ta selgitas, et see eluseisund on kõige väärikam ja vajalikum kvaliteet, mida on vaja, et elada täisväärtuslikku inimelu.

Teisisõnu, tema eesmärk oli inimese elujõulisuse taaselustamine ja ületamatu väärikuse äratamine inimese elus, et ta saaks oma sisemise tarkuse aktiveerimise kaudu avada oma piiritu potentsiaali.

Shakyamuni rõhutas ka seda, et teadlikkus oma elu väärikusest peaks viima teiste inimeste elu väärikuse ja väärtuse austamiseni.

Pärast Shakyamuni surma koondati tema õpetused, mille keskmes olid alati kaastunne ja tarkus, erinevateks sutradeks, mis said aluseks budismi õpetuste ja koolkondade süsteemi loomisele.

 

Lisateave aadressil: sokaglobal.org